Co to je Hersenwerk ?

Úplné vysvětlení co je to Hersenwerk, jsme rozebírali, v jiném článku. Zde si zopakujeme jen definici, cíl a spíše se zaměříme na Hersenwerk u nás v ordinaci.

Definice a cíl:

Hersenwerk se dá definovat jako hlavolamy pro psy, které stimulují všechny jejich smysly a nervový systém zvířete. Jejich základem jsou pachové práce, neboli použití čichu, které je pro psy nejpřirozenější činností. Čich ale není to jediné, co využijí. Při Hersenwerku zapojují také smysly jako je čich, sluch, zrak, hmat i chuť.
Cílem Hersenwerku není to, jestli pes hlavolam vyřeší nebo nevyřeší. Hersenwerk neprověřuje inteligenci psa. Je důležité, aby pes řešil hlavolam v klidu a uvolněně a aby si ho užil.
Pro koho je Hersenwerk vhodný ? Psí hlavolamy jsou vhodné úplně pro každého psa. Ať máte štěňátko, dorostence nebo starého pardála. Ať máte pejska, který je invalida, má tři nohy nebo je slepý. Každý pes si zaslouží Hersenwerk!

Hersenwerk a čuchací hlavolamy v ordinaci

U nás máte možnost si Hersenwerk vyzkoušet ve formě individuálních lekcí. Kdy přijdete s pejskem k nám do ordinace, poradce si vás vezme do předem připravené místnosti, kde jsou přichystány různé hlavolamy. Když nám počasí dovolí, individuální lekce probíhají na naší zahrádce. Lekce trvá necelou hodinu. Vše ale záleží na pejskovi, to on nám řekne kdy je unavený. Mezitím co pejsek čichá nebo se připravují hlavolamy, se dozvíte odkud se vzal a čím se Hersenwerk zabývá , jak pejska seznámit s hlavolamem, jak na něm poznat frustraci, únavu i relaxaci. Dále jak ukončit Hersenwerk nebo i jak vyrobit hlavolam, který bude přesně na míru pro vašeho pejska.

Mimo individuální lekce Hersenwerku, také používáme psí hlavolamy při socializaci pejska v ordinaci a zvykání si na personál. Každý z nás to nejspíše zažil, jednou za rok, přijdete ke svému veterináři, váš pejsek je celý nesvůj, protože ho podle něj, nečeká nic dobrého. U nás na to jdeme jinak. Když přijdete k nám do ordinace, snažíme se aby jste měli tu možnost jít hned do ordinace a nečekali zbytečně dlouho v čekárně, kde stres z čekání se u vašeho pejska jen zvětšuje. V ordinaci na pejska čeká čuchací kobereček, plný dobrot, nebo dostane ty vaše na které je zvyklý, pokud má dietu. Většině psů nemusíme ukazovat dvakrát, že tam má čuchací zábavu, ale najdou se i tací, který si počkají, jestli se něco nebude dít, ale pak stejně skončí se zabořeným čumáčkem v koberečku a spokojeně odfukuje. Mezi tím co si pejsek čichá hlavolam, probereme s vámi vše potřebné. Pejska pak prohlídneme a za odměnu dostane další hlavolam. Můžeme to pro něj brát i jako pauzu, při které si nás nevšímá a opět si čichá a často pak očkování/injekce ani nezaznamená. A pak si jdou zase vesele domů. Čuchací hlavolamy mají spoustu výhod. Je to super odměna pro dotyčného pejska. Spojí si ordinaci i personál s něčím příjemným a také pro odvedení pozornosti od nás, v tom smyslu, že pejsek si čuchá a mi jsme schopni ho u toho vyšetřit.

Více informací naleznete na

http://www.psiskolka.com/hersenwerk/ nebo nahttps://www.facebook.com/Hersenwerk-v-ordinaci-MVDr-Martiny-Na%C4%8Deradsk%C3%A9245829015925549/?nr