Alexandr Žippai zeptal se před 6 roky

Dobrý den.Už pár měsíců nás trápí náseldující problém: Máme kocoura briťáka (whiskas),cca 2,5 roku, kastrovaný.Vždy to byl velice čistotný kocour bez problému.Vše se změnilo nějaký čas po kastraci. (byl v cca 1 roce).Nejprve začal mít problémy s močením.Kocour močil hrozně málo, občas s příměsí krve. Následovala návštěva veterináře.Výsledek: snad písek v močové trubici, tzn..\“přicpávání\“.Dostal injekci a \“urologickou\“ dietu.Tzn. strava pouze speciální granule.Sitruace se po několika měsících opakovala, stejný léčebný postup…až se nakonec myslím zcela upravila.Nyní zdá se co se týče močení bez problémů.Trápí nás ale věc podobná: Kocour začal chodit na velkou potřebu mimo toaletu.Nikdy to nedělal,Zvláštní je však způsob, jakým to dělá.Napřed jde normálně do záchůdku..tam udělá část potřeby…a zbytek udělá vedle..a  pokračuje v různých částech bytu.(místa jsou to zcela různorodá, nepravidelná (kuchyň, chodba, židle, rohožka atd).Další zváštní věcí je, že mezi jednotlivými \“stanovištěmi\“  po něm zůstávají na zemi kapky stolice..po celém bytě. Obecně má stolici jednou za dva až tři dny (což mi také nepřijde normální).Samozřejmě jsme po objevení tohoto problému zkoušeli měnit stelivo, různé typy toalet…dvě toalety..ale bez úspěchu.Situace je stále stejná…k zbláznění :-(.Samozřejmě jsme přemýšleli i o psychické sránce kocoura…ale ani po dlouhodobější analýze jsme nepřišli na nic, co by mu mohlo vadit.V bytě se nic nezměnilo, kcour je přátelský, hravý..vypadá prostě \“v pohodě\“…až na tento problém.Náš veterinář se k problému staví poměrně laxně,,a bez jakéhokoliv vyšetření usuzuje právě na psychiku kocoura.Nám ale problém takto nepřipadá…spíš se kloníme k nějakému zdravotnímu problému.Jsme ze západních čech, ale v případě, že byste nám dokazála pomoci, jsme schopni přijet kamkoliv.Kocoura máme moc rádi..ale tato situace začíná být zcela neúnosná….

MVDr. Martina Načeradská Personál odpovězeno před 6 roky

Dobrý den, u Vašeho kocoura je potřebné udělat kompletní vyšetření- vyšetřit krev, moč, udělat rentgen a ultrazvuk břicha, abychom přišli nato, kde je problém. Bylo by vhodné se k nám objednat (termín bude potřeba sjednat alespoň na dvě hodiny, abychom zvládli udělat všechno najednou, když už budete měřit cestu do Prahy).
Vyšetření krve z důvodu zjištění zda nemá vnitřní problém, vyšetření moči abychom zjistili zda nejsou problémy s močovým měchýřem, rentgen nám může ukázat pokud by se jednalo o megakolon (výrazné rozšíření tlustého střeva, které by se mohlo projevovat i takhle) a ultrazvuk břicha pro kontrolu orgánů v břichu včetně ledvin a močového měchýře. Současně bude potřeba udělat vyšetření trusu na parazity – buď Vám dáme u nás zkumavku a všechno potřebné aby jste vzorek odeslali, nebo může 6 dní po sobě sbírat trus do čisté nádoby (stačí malý kousek každý den, uchovávat v lednici) a pošlete to rovnou v den návštěvy u nás (že by jste sbírali trus 6 dní před).
Když se k nám objednáte, poprosím Vás donést už připravený nákres bytu s přesným označením míst kde je záchod, krmení, kde spí, kde chodí kálet atd- to nám pomůže řešit případnou psychickou stránku. Pro objednání prosím zavolejte do naší ordinace na číslo 774 418 018. Přeji hezký den