Publikujeme
Publikované články MVDr. Načeradské v tisku a médiích

Dne 16.11.2014 se na Tolucově dvoře konal seminář na téma „výživa dospělého psa“, kterou přednášela MVDr. Martina Načeradská.

MVDr. Martina Načeradská přednášela dne 8.11.2014 v Plzni v rámci konference Excelentní žena v Plzni na téma “ Kočky a my, kočky a psi, kočky samy sebou …„. Video z konference ke shlédnutí v tomto odkazu.

MVDr. Martina Načeradská přednášela na konferenci Ochrana zvířat a welfare konané v 9.10 2014 v Brně. Celý sborník a její přednášky jsou ke stažení v tomto odkazu.

 V příloze Deníku dne 13.3.2014 byl otisknut článek na téma Psí trápení. Zde paní doktorka radí majitelům mazlíčků jak zvyknout pejska na pobyt doma bez majitelů a jak předcházet ničení nábytku a jinému nežádoucímu chování. Oskenovaný článek najdete zde.

 

V příloze Deníku dne 20.3.2014 si můžete přečíst příspěvek Dr. Načeradské na téma „stres ze samoty„. Zde je rozebráno co způsobuje stres psům samotných doma a jak mu předcházet.  Článek k přečtení zde.

 

V příloze Deníku z 3.4.2014 vyšel článek dr. Načeradské „Jak vycházet se zvířetem“. Zde najdete užitečné rady, jak zpřátelit děti a domácí mazlíčky, jak poruzumět svému mazlíčkovi a předcházet tak projevů nežádoucího chování.

 

V příloze LN ze dne 4.4.2014 jste si mohli přečíst článek Dr. Načeradské „Když se domácí mazlíček zblázní“. Článek si můžete prohlédnout zde.

 

Článek v časopise HAF MŇAU (3/2014) na téma „Čím vašeho psa ohrožují stahovací obojky“ si můžete přečíst zde.

 

Článek o množírnách v příloze Deníku z dubna 2014.
Odpověď v poradně časopisu Naše kočky (5/2014) na téma „Jaký počet koček doma je optimální“.

 

Dr. Načeradská napsala článek o kočičích feromonech a jejich použití u koček k terapii poruch chování v časopise Naše kočky (6/2014).

 

V televizním pořadu Chcete mě je MVDr. Načeradská stálým hostem, tentokrát mluvila o kočkách a o tom, jak dobře je známe či neznáme. Tento díl “ Znáte svojí kočku?“ můžete shlédnout zde.

V chatu na stránkách České televize v pořadu Sama doma ze dne 15.3.2012 jste se mohli ptát MVDr. Martiny Načeradské na otázky ohledně zdraví a očkování svých mazlíčků.

 

Seriál „Psí řeč“

V miniseriálu „Psí řeč“ paní doktroka Načeradská na názorných příkladech vysvětluje nejčastější mýlky v komunikaci se psi. Celkem se během 13 dílu seriálu „prokoušeme“ nejčastějšími problémy s chováním, které mají majitelé se svými mazlíčky. Některé díly jsou věnovány komunikaci, jiné správné socializaci, některé vyvrací zaryté mýty o psech, ale všechny stojí rozhodně za shlédnutí!

 

Dne 9.6.2013 byl odvysílán díl seriálu Chcete mě?, kde Dr. Načeradská radí, co dělat a jak se chovat s pejskem v létě.  „Na co by měli dát majitelé pejsků pozor v létě „.

V díle Blesk pro ženy 8/2008  MVDr. Načeradská v článku „Silné psí pouto“ radí čtenářům, jak zvládnou stres u psa z odloučení.

MVDr. Načeredská je autorkou těchto článků: